ettevottest_5.jpgettevottest_2.jpgettevottest_7.jpgettevottest_4.jpgettevottest_1.jpgettevottest_6.jpgettevottest_3.jpg

Minu Leogandi bussireisi kogemus

Posted in Bussireisid by webmaster
28Oct2008

Lääne-Austrias asuvas Leogangis tutvustas kohalik linnapea muuseumi, kus koos imepärased ja maailmaski ainulaadsed haruldused: mündid, puidust pühakujud, maalid, ehted, tarbeesemed. Seegi muuseum on tuge saanud Leader programmist.

Seejärel suundusime kaevandusmuuseumi ja seiklesime vana kaevanduse maa-alustes käikudes. Pillerseetali Leader tegevusgrupi juht rääkis piirkonna mainekujundusprojektist, millest ei puudu isegi oma raha. Ta tutvustas osakest kümne aasta jooksul läbi viidud suurest hulgast Leader projektidest. Lähemalt nägime konnadele rajatud elupaigakest ja teealuseid tunneleid, mille juures õpilastele mõeldud vaatetorn ja januse teekäija tarbeks väike kuldse konnaga purskkaev.

Lisaks viidi meid vaatama peredele mõeldud lõbustusparki ja metsaõpperada, kus külalisi ootavad puukujud ja kohalike mesinike tehtud mesilaste majakest, kus kooliõpilased saavad teadmisi mesilaste elust. Kõik need ettevõtmised on teoks saanud ühel eesmärgil – kujundada piirkonna mainet turistide silmis nii, et lapsevanemad teaksid – Pillerseetalis on palju lastele mõeldud huvitavaid tegevusi.

Koostöökogu on saanud nime Pillersee järve järgi ning ühendab kuut omavalitsust. Hiidlaste huvitav reis sai teoks tänu Rohelise Jõemaa koostöökogu tegevjuht Merle Adamsi kutsele ning Hiiumaa Pühalepa vallavanem Ants Orava ja Viljandimaa Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo koostööplaanidele Eesti mõisakoolide ühingus.

Õppereisi eesmärk oli näidata ja analüüsida kohalike omavalitsuste, ettevõtjate, kogukondade võimalusi tagada maapiirkondades parem avalike, era- ja kogukonnateenuste kättesaadavus. Pikkade sõitude ajal peeti maha kaks bussiseminari ja aega jäi ka Austria kultuuriväärtuste ja kaunite mägedega tutvumiseks.

Lisaks eelmainitutele ja allakirjutanule käisid reisil Aivi Telvik, Kairi Pall, Margit Kääramees, Eve Kustala, Annika Sõlg, Hillar Eller ja sõidu võttis videosse Tenno Telvik. 45- liikmelist reisiseltskonda sõidutasid OÜ Oma Buss fantastilised bussijuhid Varno Sigur ja Ants Koppel, Austria imesid avas Tensi reiside giid Merle Vall.

Loe artiklit siit:  Hiiumaa


Read more

Soovid bussi tellida? Küsi lisa!